„MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA”… 2017

„Kto pragnie innych czynić radosnymi,
ten musi mieć radość w sobie.
Kto chce ciepło wnosić w świat,
musi płonąć ogniem.
Kto pragnie innym pomagać,
musi być przepełniony miłością. (…)”
„Dzieci nie można nauczyć miłości,
trzeba im ją pokazać”
(Bazyli Wielki)

 

Ależ się działo….

29 maja 2017 r. grupa wspaniałych wolontariuszek wyruszyła w odwiedziny do naszych przyjaciół z Domu Dziecka w Chełmnie.

Powitała nas gromadka fantastycznych dzieciaków – skorych do śmiechu, zabawy, śpiewu i tańca. Nasze dziewczyny miały pełne ręce roboty, w sposób profesjonalny i bardzo kreatywny zajęły się organizacją czasu wolnego swoich młodszych koleżanek i kolegów.

Spotkanie rozpoczęło się występem wokalnym tegorocznej maturzystki Magdy Śliż, która zaśpiewała piosenkę pt. Każdy ma jakiegoś bzika…, potem nasi przyjaciele wraz z  wolontariuszkami wzięli udział w warsztatach cyrkowych, które to poprowadziły Pani Ania Adamska i Pani Ewa Redlarska- Tuchalska. Mieliśmy okazję nauczyć się żonglowania chustami, kręcenia talerzami oraz jazdy na mini rowerku. Było bardzo wesoło i kolorowo. Bez względu na wiek – wszyscy bawili się wyśmienicie. Dziękujemy Pani Aniu i Pani Ewo.

W dalszej części spotkania Emilka Konieczka – nasza ubiegłoroczna absolwentka wraz z Magdą zaśpiewały piosenkę pt. Na raz, na dwa, tuż po nich Asia Chróśniak zaprezentowała piosenkę mało znaną, ale za to bardzo, bardzo ładną pt. Śrubki Pana Michała. A potem to już tylko jedna wielka ZABAWA. Każda z wolontariuszek miała okazję sprawdzić się w samodzielnie prowadzonej zabawie. Wszystkie dziewczyny spisały się na medal.

Śmiech dzieciaków i okrzyki radości słyszało chyba całe Chełmno.

Wielką niespodzianką były również odwiedziny MOTOCYKLISTÓW KRZYŻACY, którzy jak zwykle z wielkim sercem i workami słodyczy, wjechali w odwiedziny do Domu Dziecka. Powitały ich wystrzały konfetti i zachwycone dzieciaki. Jak zwykle wszyscy mogli podziwiać piękne maszyny, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i przez chwilę wyobrazić sobie przejażdżkę motocyklem w wymarzone miejsce na ziemi.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnie wykonanym tańcem do piosenki Chocolate – tańczyły dzieci, tańczyli wychowawcy, tańczyli motocykliści oraz wolontariuszki.

 

Wszystkim należą się wielkie BRAWA .

 

Na koniec wspólne zdjęcie i podziękowania.

Bardzo dziękujemy Dyrektorowi Domu Dziecka Panu Wojtkowi Woźny, Pani Beacie Rożek – wychowawcy oraz pozostałym pracownikom chełmińskiej placówki za tak cudowne przyjęcie, poczęstunek i serdeczność.

Do bursy wróciłyśmy zmęczone, ale bardzo pozytywnie nakręcone…

Organizatorzy przedsięwzięcia „MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA” (akcja profilaktyczno – wolontaryjna na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Chełmnie) serdecznie dziękują za pomoc finansową , która została nam przyznana ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, dziękujemy również Pani Dyrektor Marii Konarzewskiej za przychylność oraz nieustanne wspieranie naszej inicjatywy, a także sponsorom akcji tj. FIRMIE UNILEVER, FIRMIE PENTEL, które od kilku lat przygotowują dla dzieciaków niespodzianki oraz naszym nowym darczyńcom FIRMIE COLIAN oraz CUKIERNI STAROPOLSKA – za przepyyyyszneeeee słodkości.

Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli to spotkanie było radosne, kolorowe, zabawne i słodkie…

Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszkom, które w tym roku wsparły przedsięwzięcie pt. „Mamy Złote Serca – dbamy o uśmiech każdego dziecka” :

BRONIKOWSKA MARTYNA

CHRÓŚNIAK JOANNA

ĆMIL WERONIKA

GIERSZ JOANNA

JARECKA MARIKA

KUBERA WIKTORIA

PRYŁA WERONIKA

ŚLIŻ MAGDALENA

WEILAND ZUZANNA

WŁOCH  PAULINA

ZIÓŁKOWSKA MAGDALENA

BRZYKCY NATALIA

SAGANOWSKA WIKTORIA

KURCZEWSKA WIKTORIA

DZIEWCZYNY BYŁYŚCIE FANTASTYCZNE !!! DZIĘKUJEMY…

 

Jesteśmy pewni , że to przedsięwzięcie stworzyło możliwość współpracy w gronie wspaniałych, wartościowych ludzi, wzmocniło poczucie ważności ZDROWEGO STYLU ŻYCIA – BEZ UZALEŻNIEŃ, pozwoliło na zawarcie trwałych przyjaźni, a jednocześnie wzmocniło odpowiedzialność, dało satysfakcję z uznania i poczucia bycia potrzebnym.

 

Organizatorzy przedsięwzięcia „MAMY ZŁOTE SERCA – DBAMY O UŚMIECH KAŻDEGO DZIECKA”

PANI ASIA, PANI MAŁGOSIA, PANI KASIA, PANI AGNIESZKA, PANI HANIA ORAZ PAN PRZEMEK